Sposób załatwiania spraw w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach
Elektroniczna skrzynka podawcza:
Sposób przyjmowania i załatwiania spraw zawiera instrukcja kancelaryjna zawarta w Rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie instrukcji kancelaryjnej dla organów gmin i związków międzygminnych (Dz.U. Nr 112, poz. 1319 z 1999r. ze zmianami) i Statut Szkoły.
3. Sposób przyjmowania i załatwiania spraw:
SPRAWY PROWADZONE PRZEZ SZKOŁĘ:
2. Sprawy administracyjne:
3. Postępowanie w sprawach nieletnich:
4. Sprawy kadrowe:
5. Sprawozdawczość:
6. Archiwum:
OBOWIĄZUJĄCE PROCEDURY:
ZAPIS UCZNIA DO SZKOŁY:
Uwaga w pierwszej kolejności zapisywane są dzieci z rejonu.
Przy przeniesieniu ucznia niezbędne dokumenty to:
WYPIS UCZNIA ZE SZKOŁY
Rodzic zobowiązany jest powiadomić szkołę o fakcie przepisania dziecka do innej szkoły, lub o wyjeździe za granicę, w tym celu powinien dopełnić następujących formalności: rodzic informuje o zamiarze przeniesienia dziecka do innej szkoły;
PROCEDURA ZWOLNIENIA DZIECKA Z ZAJĘĆ WYCHOWANIA FIZYCZNEGO
Zwolnienie ucznia z zajęć wychowania fizycznego na jeden semestr lub cały rok szkolny następuje decyzją dyrektora. Po otrzymaniu zwolnienia od lekarza Rodzic zobowiązany jest jak najszybciej donieść dokument wraz z prośbą do dyrektora szkoły o zwolnienie ucznia z zajęć wychowania fizycznego.
WCZEŚNIEJSZE PODJĘCIE NAUKI W SZKOLE:
Obowiązkiem szkolnym może być objęte, na wniosek rodziców, każde dziecko, które w danym roku kalendarzowym kończy sześć lat. Warunkiem przyjęcia sześciolatka do szkoły podstawowej jest wcześniejsze objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym w roku szkolnym poprzedzającym rozpoczęcie nauki.
Jeśli sześciolatek nie chodził do przedszkola, konieczna jest pozytywna opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki przez dziecko. Rodzic pobiera stosowny wniosek z sekretariatu szkoły.
ODROCZENIE OBOWIĄZKU SZKOLNEGO.
Podstawa prawna Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o Systemie oświaty. Tekst pierwotny: Dz. U. z 1991 r. Nr 95, poz. 425 Tekst jednolity: Dz. U. z 1996 r. Nr 67, poz. 329 Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624
Ustawa z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty, art. 14 pkt. 1a brzmi: „W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wychowaniem przedszkolnym może być objęte dziecko w wieku powyżej 6 lat, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 10 lat. Obowiązek szkolny tych dzieci może być odroczony do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 10 lat”.
DUPLIKATY LEGITYMACJI SZKOLNYCH ORAZ ŚWIADECTW SZKOLNYCH.
Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 stycznia 2000 r.
Dz. U. nr 6 poz. 73 z późniejszymi zmianami.
Rozporządzenie MENiS z dnia 14 lutego 2003 r. – Dz. U. nr 61 poz. 537
Ustawa o opłacie skarbowej z dnia 16 listopada 2006 r. - Dz. U. nr 225
poz. 1635 z późn. zm.
Duplikaty legitymacji szkolnych - opłata wynosi złotych.
Duplikaty świadectw szkolnych – opłata wynosi złotych.
Duplikat wydawany jest na wniosek osoby zainteresowanej, czas oczekiwania to do 14 dni.